ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКА
Изобразительное искусство
2 класс
Учитель: Парамонова Л. А
Тема:« Рисуем сказку. (РУКАВИЧКА)»
Мета: а) освітня – формування образотворчих знань, умінь та навичок, яке супроводжується розповідями композиційні та технічні засоби малювання; поповненням словника специфічних термінів і т.д., засвоєння (вивчення, повторення, закріплення) основних понять;
б)виховна – формування духовних і моральних загальнолюдських цінностей засобами образотворчого мистецтва; любові до навколишнього світу; самостійність, організованість, дисциплінованість, відповідальність, охайність;
в) художньо-творча – формування творчої уяви, фантазії, пам’яті, творчого мислення, індивідуальних якостей особистості шляхом розробки завдань, які дозволяють дитині не сліпо слідувати наказам учителя, а виявляти особисті здібності і таланти; завжди залишати стежку для творчих проявів учнів у межах поставлених завдань.
Обладнання: картинки живої природи: вовк, лисиця, заєць, жаба, кабан.., ілюстрація до народної казки «Рукавичка»,загадки, олівці, таблиця з техніки безпеки.
ХІД УРОКУ
ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ.
2 .АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
2.1.-Діти! До уроку я підготувала скарбничку! Коли ви відгадаєте , що там лежить ми зможемо продовжити наш урок!
Відкриваємо скарбничку
Скринька зовсім невеличка
В ній скарби про те безмежні
Будьте . дуже обережні.
Їх ніколи той не згубить,
Хто народу мудрість любить.
І багатства ці безцінні
Їх збирали по краплині
Не втрачаєм часу марно
Дістаєм перлину гарну.
(Із скарбнички – КАЗКА)
«Заглядає в шибку казка сивими очима материнська добра ласка в неї за плечима» В. Симаненко
2.2.Вступне слово вчителя.
Сьогодні , діти, помандруємо в чарівне місто. Ми нерозлучні з ним у дитинстві, але й дорослими не забуваємо про нього. Бо мудрість, добро, краса його – невичерпані. Це дуже велике місто. Зупиняючись на його вулицях, відкриваємо щось нове і цікаве.
Казка – (від слова «казати») – розповідний твір про вигадані, а часто – фантастичні події.
-Любі діти, величезна кількість казок у ваших руках. Це безцінна скарбниця, яку створив народ або окремі люди. Тому казки й поділяються на …(народні і літературні)
Світ казок надзвичайно барвистий і захоплюючий, тому ви їх і полюбляєте. Колись вам читала казочки мама або бабуся, а тепер ви читаєте їх самостійно, навіть, самі ходите до бібліотеки. Заглянемо на поличку нашої виставки.. Тут зібрані улюблені книжечки-казочки.
2.3. Інтерв’ю до книги.
-Хто хоче розповісти про мовчазних гостей?(Інтерв’ю до книги)
Кожна з них навчає нас любити, чинити добро захищати менших. А кого ми називаємо меншими нашими братами?
Це тварини, саме вони бувають різними: добрими і злими, відважними і боягузливими, розумними і дурненькими. Такими ж у реальному житті бувають і люди.
Ось вони у природі.( картинки живої природи: вовк, лисиця, заєць, жаба, кабан.., які супроводжуються загадками)
Маленьке, сіреньке
А хвостик, як шило.(Мишка)
Пара довгих вушок,
Сіренький кожушок,
Скорий побігайчик,
А зоветься..(зайчик)
Я руда низького росту.
Хитра я і довгохвоста.
Й на курей я вельми ласа-
В них таке смачненьке м’ясо.
Вовку – брату я сестриця,
А зовуть мене.. (Лисиця)
Невсипущий. Хитрий , сірий,
Голоднющий, ікла щирить.
Між кущами припадає
І поживу виглядає.(Вовк)
Хоч у нього й шуба є,
Та як холодно стає,
Він не їсть тоді, не п’є
І не ходить, не гуляє,
А у лігво спать лягає. (ведмідь)
ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.
3.1.Сьогодні ми будемо малювати ілюстрації до казки. Головними героями будуть ці ж тварини.
А хто пам’ятає, що це за казка?
-Дійсно. Це народна казка «Рукавичка». Ми повинні передати форму і пластику окремих частин тіла, характерні особливості руху і поведінки, розвивати вміння створювати ілюстрацію на основі творчої фантазії.
3.2.Словникова робота
Іллюстрація – це зображення, яке пояснює текст. Малюнки до літературних творів називаються ілюстрацією.
Художники-ілюстратори – це ті художники, які малюють ілюстрації до казок.
3.3.Повторення змісту казки
Казка «Рукавичка» -( віршована форма-читають діти.)
3.5.Хвилинка відпочинку.
-Ви вже починаєте потихеньку щось придумувати..А тепер закрийте очі кого б ви намалювали?
3.6. Бесіда про зимовий пейзаж.
За вікном ще бешкетує зима, а в нашому класі тепло і затишно. У ваших шубках відпочивають рукавички..
Лише на малюнку у вас знову з’явиться снігова красуня.
-Яка пора року в казці? (Зима)
3.8 Поетапність виконання ілюстрації
Виберу епізод.
Розміщую аркуш.
Малюю зиму.
Мій головний герой(розташування, поза, одяг..) (показ вчителем)
Фізхвилинка.
Діти ходили, діти гукали
Дружно у парку казку…(шукали)
Може під кущиком, чи під місточком
Може накрилась кленовим… (листочком)
Хлопці гасали, бешкетували..
Що ви? Це казку вони…(доганяли)
Казко, постій, гей, озовися!
Та не жартуй з нас , тихо..(не смійся)
Казка із сонечком в небо злетіла
Ні, нашу казку кізонька…(з’їла)
Та, слава Богу, казка знайшлася,
Будем старатись, щоб гарна…(вдалася )
САМОСТІЙНА РОБОТА.
ПІДСУМОК УРОКУ. Оцінювання
5.1. Презентація роботи.
5.2. Настрій від роботи.
5.3. Ось і пролунав дзвінок
Закінчився наш урок.
За роботу по заслузі
Щиро дякую вам друзі.